Didier Drogba’dan Veda

Futbol ‘un efsane isimleri arasında yer almayı başaran bir yıldızdan bahsediyoruz. Didier Drogba, kariyerini sonlandırdığını hüzünleri ile birlikte açıkladı. 40 yaşına gelen bu efsaneyi artık yeşil sahalarda top koştururken izleyemeyecek olmak çok acı. Didier Drogba hatırlanacağı üzere Galatasaray formasını da 2012-2013 ve 2013-2014 yıllarında toplam 1.5 sezon terletmeyi başarmıştı.

Dile kolay tam 40 yıl! Sayısız başarılara imza attı. Bizlere mükemmel goller izletti. Adını altın harflerle tarihe yazdıracak kadar dop dolu bir hayat. Fildişi sahilli yılların eskitemediği Didier Drogba, artık yeşil sahalardan uzak. Futbol çoğu zaman bir tutku olarak karşımıza çıkıyor. Fakat Drogba gibi oyuncular tutkunu olduğumuz bu sporda her zaman görünmüyor. Eskiler yavaş yavaş yerlerine yeni oyuncuları bırakıyor.

Son Durağı Phonenix Rising

ABD 2. Futbol liginde mücadele eden Phonenix Rising efsanenin son durağı oldu. USL kupası finali sonrasında Louisville City maçı Didier Drogba için son karşılaşma olarak kayıtlara geçti. Daha önce Mart ayında emekliye ayrılacağını burada duyurmuş olan bu efsane Türk iş adamı Berke Bakay’ında ortağı olan Phonenix Rising’te kariyerine son noktayı bugün itibariyle koymuş oldu. Final mücadelesini 1-0 kaybetmelerine rağmen stadı dolduran binlerce kişi, Drogba’nın vedası için alkışlarını çok uzun bir süre sürdürdüğü gözlendi. Bir sonraki hedefinde teknik adamlık olabilir!

Dünya futbolu için inanılmaz başarılara imza atan Drogba bundan sonraki hayatında umarız teknik adam olarak yeşil

Diğer Habeler

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz