DOLAR 26,9766 0.2%
EURO 28,7704 0.17%
ALTIN 1.664,810,60
BITCOIN 7137410,11%
Manisa
°

16:35

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Çağrı Tuatay’dan Sert Açıklama “tavsiyemiz sükûnettir”

Çağrı Tuatay’dan Sert Açıklama “tavsiyemiz sükûnettir”

ABONE OL
Temmuz 9, 2014 11:17
Çağrı Tuatay’dan Sert Açıklama “tavsiyemiz sükûnettir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi Şehzadeler İlçe Başkanlığı olarak yeni oluşturulan ilçeler ve büyükşehir dönüşümü ile ilgili ilçe belediye başkanlarının son günlerde üst üste yaptıkları açıklamaları hayretle, şaşkınlıkla ve ibretle izliyoruz.

Bilindiği üzere Manisa ili büyükşehire dönüştürülmüş ve sonrasında Manisa Belediyesi Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuşmuştur. Bu süreçte valilik başkanlığında kurulan komisyon, kapanacak belediyeler ve bu belediyelerin taşınır, taşınmazlarının tasnifi ve paylaşımı yaptı. Bilinmesi gereken gerçek şudur; Bu komisyon Manisa Valiliği başkanlığında kurulmuş, valilik denetlemiş ve imza altına alarak kesinleştirmiştir. Yani büyükşehir belediyesinin bu paylaşımda bir söz hakkı dahi olmamıştır. Gelinen süreçte yapılan açıklamaların gereksizliği aşikardır.

Şehzadeler Belediye Başkanı Sayın Ömer Faruk Çelik, 30 Mart 2014’de Allah nasip etmiş, seçimi kazanmıştır. Halkın kararına ve Sayın Başkan’ın makamına saygımız sonsuzdur. Ancak Sayın Çelik’in bulunduğu makam belediye başkanlığı makamıdır. Kendisinin bu makamın hakkını vermesi ve gereklerini yerine getirmesini bütün Şehzadeler halkı ve Manisalılar beklemektedir.  Üst üste yapılan talihsiz açıklamalar ve beyanatlar bizlere 2009 öncesi AKP Belediyesini hatırlatmaktadır. Üslup ve tarz o dönemle aynıdır. Bu tarz yeni kurulan Şehzadeler İlçesi halkını rahatsız etmektedir. Sayın Ömer Faruk Çelik’in 2009 öncesi AKP Merkez İlçe Başkanlığı yaptığı dönemde AKP’li Manisa Belediyesi’nin yaptıkları ve sattıkları ortadadır. Yapılan bilinçsiz harcamalar ve halkın kazanımlarının haksızca satışı maalesef Manisa Belediyesi’nin elinde avucunda gayrimenkul bırakmamıştır. Hal böyleyken Sayın Ömer Faruk Çelik’in olmayan gayrimenkulün nesini istediğini anlamak mümkün değildir.

Araç konusunda da değinmemiz gereken bir konunun olduğunu belirtmek isteriz. Sayın Ömer Faruk Çelik, 2009-2014 yılları arasında AKP Belediye Meclis üyeliği yapmıştır. Her ay meclis toplantılarına katılmış, grup başkanı olarak oylamada oyunu kullanmıştır. Manisa halkı o günleri daha dün gibi hatırlamaktadır. Sayın Çelik ve grubu, ayakları üzerinde durmaya çalışan bir belediye oluşturmak için çabalayan dönemin Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’e destek olmak yerine köstek olmuş ve araç alımlarının bir çoğunda  çekimser ya da red oyu vermişlerdir. Ancak gelinen noktada bugün Sayın Çelik, alımına red oyu verdiği araçları kullanmak istemektedir. İşte bu ilahi adalettir. Sayın Çelik ve grubu, beş yıl boyunca halka hizmet için usulüne ve hakkaniyete uygun olarak yapılan alımlara destek vermeyerek bugün Manisa Belediyesi’nin elindeki imkanların sınırlı kalmasına, dolayısıyla ilçe belediyelere destek verilemeyecek ortamın oluşmasına büyük katkı sağlamıştır.

MHP Şehzadeler İlçe Başkanlığı olarak kendisine tavsiyemiz sükûnettir. Sayın Çelik,  2009 öncesi Bülent Kar’ı yanıltarak Manisa Belediyesi’ni batağa sürükleyen ekiple yol almaktadır. Buna da saygımız sonsuzdur. Ancak Şehzadeler Belediyesi kendisinde bir emanettir. Bu emanete sahip çıkması Manisa halkının yegane beklentisidir. Büyükşehir Belediyesi nasıl görev ve yetkilerine göre harekat planı oluşturmuş ve çalışmalara başlamış ise Şehzadeler Belediye Başkanı Sayın Ömer Faruk Çelik’te bir an önce başkanlık görevine alışmalı ve kendisinden beklediğimiz projeleri tek tek hayata geçirmelidir. Seçim döneminde yapacağını taahhüt ettiği,  başta hayvanat bahçesi olmak üzere kendisinin projelerinin takipçisi olacağımızdan şüphesi olmasın. Kamuoyuna saygılarımızla.

Çağrı TUATAY
Milliyetçi Hareket Partisi
Şehzadeler İlçe Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. en iyi rulet siteleri