DOLAR 18,8344 0.05%
EURO 20,3397 0.08%
ALTIN 1.128,830,05
BITCOIN 432840-1,80%
Manisa

KAPALI

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

CHP’ li Özel “Kadın Dostu Belediyecilik” Sözü Verdi

CHP’ li Özel “Kadın Dostu Belediyecilik” Sözü Verdi

ABONE OL
Mart 8, 2014 01:00
CHP’ li Özel “Kadın Dostu Belediyecilik” Sözü Verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’Lİ ÖZEL DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNDE “KADIN DOSTU BELEDİYECİLİK” SÖZÜ VERDİ

CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe ilişkin bir mesaj yayınladı. Özel mesajında kadınlara “Kadın Dostu Belediyecilik” anlayışını hayata geçirmek için söz verdi.

CHP’li Özel’in 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe İlişkin Mesajı şöyle;

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü yüzlerce yıllık bir mücadelenin adı ve kadınların ayrımcılığa, haksızlıklara ve adaletsizliğe karşı haykırışlarının bir simgesidir. Ancak, hala ülkemizde ve dünyada binlerce, on binlerce, milyonlarca kadın şiddete maruz kalmakta, açlık ve yoksulluk içinde yaşamını sürdürmektedir. Kadınlar hala toplum içinde varolma mücadelesi vermektedir. Onlar, bugün de dünyanın her yerinde seslerini duyurabilmek, eşit yurttaşlar olabilmek için büyük bedeller ödemektedir.

“Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir” diyen Mustafa Kemal Atatürk kadınlar için çok sayıda devrimi gerçek kılmış ve Türk kadınının dünyadan çok ileride sayılabilecek haklar ile donatılmasını, kadınlarımızın yönetimde, toplumda her alanda söz sahibi olmasını sağlamıştır.

KADIN DÜŞMANI ZİHNİYET
Ancak son on yılda AKP iktidarı tarafından adeta “kadın düşmanı” bir anlayış ile hayata geçirilen politikalar kadınları yasalar önünde eşitmiş gibi gösterirken, gündelik hayatta yok sayılmalarına neden olmuştur. Son on yılda kadınlar için çıkarılan her kanun aslında kadınlarımızın eve kapatılmasına ve toplumdan daha çok dışlanmasına neden olmuştur. AKP iktidarı kadını korumak ve yüceltmek bir yana kadını aşağılayan, hiç sayan anlayışın öncüsü konumuna gelmiştir. İşte bu zihniyet bugün kadınlarımızı ikincil yurttaşlar statüsünde görmektedir.
KADIN CİNAYETLERİ ÜLKEMİZİN YÜZ KARASI
Ülkemizde gerçek anlamda kadın-erkek eşitliğinden bahsetmek mümkün değildir. Temsilde eşitsizlik hala devam etmekte, kamu yönetimi ve yerel yönetimlerde ise neredeyse kadınının adını duymak imkansızlaşmaktadır. Kadınlarımız hala işsizdir, kadınlarımız yoksuldur. Sağlık, sosyal güvenlik ve eğitim gibi sosyal politikalarda kadınlarımız hala toplumun dezavantajlı grubunu oluşturmaktadır. Her gün onlarca kadınımız hala sokakta, ailede şiddete maruz kalmakta ve kadın cinayetleri ise vicdanlarımızın kara lekesi, ülkemizin yüz karası olarak karşımızda durmaktadır.
KADINLARA BORCUMUZ VAR

Özgür kadınların, özgür toplumlar yaratacağına olan inançla bizler, CHP olarak kadınlarımızın mücadelesine her dönemde omuz verdik ve onların bu mücadelesinin sesi olmaya, sözü olmaya gayret ettik, etmeye de devam edeceğiz.

Çünkü;
Hukuksuzluğun, adaletsizliğin, geri kalmışlığın en ağır bedelini ödeyen kadınlara karşı borcumuz var.
Kadınların daha özgür oldukları bir gelecek için çalışmaya sözümüz var.
Ve bizim, Cumhuriyet Halk Partisi olarak; kadınlarımız için kadınlarımızla birlikte omuz omuza hazırladığımız yarınlarımız, daha özgür bir Manisa ve daha özgür bir Türkiye hedefimiz var.
KADIN DOSTU BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ
Kadın dostu belediyeciliğin, cinsiyet eşitliğine duyarlı bütçelerin ve kadınların yerel yönetimlerde, siyasette daha çok söz sahibi olduğu bir anlayışın hayata geçmesi için bugünden itibaren bir kez daha söz veriyoruz:
“Yerel yönetimleri, siyaseti ve en önemlisi yaşamı kadınlarımızla, omuz omuza ve eşitçe BİRLİKTE kuracağız..”
Bu duygu ve düşüncelerle, kadına yönelik şiddetin olmadığı, toplumun her alanında, siyasette, ekonomide, üretimde, eğitimde yaşanan cinsiyet ayrımcılığının son bulduğu daha çağdaş, daha özgür ve daha güçlü bir ülke olmanın özlemi ile TÜM KADINLARIMIZIN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM.

Saygılarımla,
Ecz. Özgür ÖZEL
CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı
CHP Manisa Milletvekili

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. en iyi rulet siteleri