DOLAR 18,8344 0.05%
EURO 20,3397 0.08%
ALTIN 1.128,830,05
BITCOIN 432840-1,80%
Manisa

KAPALI

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hasan Ören Turgutluspor’a yapılan bağışlar nerede?

Hasan Ören Turgutluspor’a yapılan bağışlar nerede?

ABONE OL
Şubat 27, 2014 09:23
Hasan Ören Turgutluspor’a yapılan bağışlar nerede?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TURGUTLUSPOR’A YAPILAN BAĞIŞLAR NEREDE?
Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan’ın fiilen yönettiği Turgutluspor’a yapılan bağışlarla ilgili şaibeler uzun süredir kamuoyunu meşgul etmektedir. Gelen şikayetler üzerine, iddiaların açığa çıkması için Meclis Başkanlığına iki soru önergesi verdim.
· Turgutluspor Kulübüne 2002-2014 yılları arasında kimlerin, ne kadar bağış yaptığı,
· Kayıtlara girmeyen bağışların olup olmadığı,
· Turgutluspor’un Turgutlu Belediye Başkanı Serhat ORHAN’a veya sahibi olduğu ORKA şirketine borcu olup olmadığı, varsa ne kadar olduğu,
· Bu borç karşılığında Serhat ORHAN veya sahibi olduğu şirkete ödeme yapılıp yapılmadığının açığa çıkası gerekmektedir.
Önergelerimdeki sorularla birlikte takıma yapılan bağışların nereye gittiğini öğrenmek Turgutluspor’a gönül vermiş herkesin hakkıdır. Bu açıdan Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay KILIÇ’ın vereceği doğru cevaplar kamuoyunu aydınlatacaktır. Eğer bir yolsuzluk, usulsüzlük varsa, yasal yollara başvuracağız ve sorumluların bağımsız mahkemelerde hesap vermesini mutlaka sağlayacağız.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıdaki sorularımın aracılığınızla Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. Saygılarımla

Hasan ÖREN
Manisa Milletvekili

Spor kulüpleri Spor Genel Müdürlüğünce tescil edilerek Dernek Kanunu hükümlerine göre faaliyetlerini yürütmektedir. Bu faaliyetlerini yürütürken Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı denetimine tabiidir.
Bilindiği üzere amatör ve profesyonel spor kulüplerinin gelirlerinin en önemli kısmını bağışlar oluşturmaktadır. Fakat bu bağışların kayıt altına alınmadığı yönünde şikayetler giderek artmaktadır.
Bunlara göre;
1- Halen Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Turgutluspor Kulübüne 2002-2014 yılları arasında kimler, ne kadar bağış yapmıştır? Bağışların yıllara göre dağılımı nedir?
2- Turgutluspor’a bağış yapıldığı halde kayıtlara girmeyen bağışlar var mıdır?
3- Turgutluspor’un 31.12.2013 tarihi itibari ile toplam borcu ve alacağı ne kadardır?
4- Kulübün kimlere ne kadar borcu vardır?
5- Kulübün kimlerden ne kadar alacağı vardır?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıdaki sorularımın aracılığınızla Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. Saygılarımla

Hasan ÖREN
Manisa Milletvekili

Halen Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Turgutluspor Kulübüne yapılan ve kayda girmediği iddia edilen bağışlarla ilgili tarafıma şikayetler gelmektedir.
Turgutlu Belediye Başkanı Serhat ORHAN 2002-2004 yılları arasında kulüp başkanlığı yapmış ve yasal düzenleme nedeniyle görevinden ayrılmıştır. Bundan sonra Onursal Başkan olmuş ve halen bu görevi yürütmektedir.
1- Bakanlığınız tescil kayıtlarında 2002-2014 yılları arasında Turgutluspor ile sponsorluk anlaşması yapan şirket ve kuruluşlar hangileridir?
2- Sponsorların kulübe yaptığı bağış ve yardım miktarı ne kadardır? Yıllara göre dağılımı nedir?
3- Turgutlu Belediye Başkanı Serhat ORHAN’ın veya sahibi olduğu ORKA şirketinin Turgutluspor için harcadığı para ve yaptığı bağış var mıdır, varsa yıllara göre dağılımı nedir?
4- Turgutluspor’un Turgutlu Belediye Başkanı Serhat ORHAN’a veya sahibi olduğu ORKA şirketine borcu var mıdır? Varsa miktarı ne kadardır?
5- Bu borç karşılığında Serhat ORHAN veya sahibi olduğu şirkete 2002-2014 yılları arasında hangi tarihte ne kadar ödeme yapılmıştır?
6- Bu süreler içinde Turgutluspor’a bağış adı altında alınan çekler var mıdır? Bunların tutarı ne kadardır? Kimlerden ne kadarlık çek alınmıştır?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. en iyi rulet siteleri