DOLAR 18,8344 0.05%
EURO 20,3397 0.08%
ALTIN 1.128,830,05
BITCOIN 432840-1,80%
Manisa

KAPALI

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hükümet İşid’e Katılmayı Teşvik Ediyor

Hükümet İşid’e Katılmayı Teşvik Ediyor

ABONE OL
Temmuz 12, 2014 09:58
Hükümet İşid’e Katılmayı Teşvik Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

El kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) isimli silahlı terör örgütünün yaptığı katliamlara ilişkin insanın kanını donduran görüntüler internet ortamında dolaşmaktadır. Müslümanları katleden bir terör örgütünün yaptıkları ne adına olursa olsun kabul edilemez. Başta hükümet olmak üzere muhafazakar kesimin bu katliamlara, 49 vatandaşımızın rehin tutulmasına sessiz kalması örgüte verilen desteğin açık ifadesidir.

Türkiye’den bazı gençlerin bu Suriye’ye giderek terör örgütüne katıldığı belirtilmektedir. IŞİD örgütünün, “Türkiye’nin Terör Örgütleri Listesinden” çıkarılması ile gençlerin örgüte katılmaları teşvik edici hale gelmiştir.
Son iki ayda Suriye’ye yasadışı yollardan geçmek isteyen 13 Türk vatandaşı sınırda yakalanarak ailelerine teslim edilmiştir. Türkiye, Interpol üzerinden gelen liste doğrultusunda, 670 kişiyi sınırda yakalayarak geldikleri ülkelere iade etmiştir.
Terör ve istihbarat ekiplerinin, Türkiye’den giderek IŞİD’e katılanlar için çalışma başlattığı bu kapsamda çocukları IŞİD saflarına katılan ailelere ulaşılarak, görüşmeler yaptığı ve şimdiye kadar 370 aileye ulaştığı haberleri, basında yer almıştır. Ailelerden alınan bilgiler doğrultusunda Türklerin Suriye’ye geçişlerinde yardımcı oldukları iddia edilen İstanbulmerkezli 3 dernekle de ilgili çalışma başlatıldığı belirtilmektedir.
Fakat bu üç derneğin isimleri ve yöneticilerinin kim olduğu açıklanmamıştır. Bu dernekler veya yöneticileri hakkında herhangi bir soruşturma ve terör örgütüne yardım ve yataklıktan dolayı dava açılıp açılmadığının kamuoyuna açıklanması gerekmektedir. Çünkü dün Hükümetin destek verdiği örgüt, bugün Türkiye’nin başına bela olmuştur ve olmaya devam edecektir. Irak’ta mezhepler savaşını başlatan örgütün, İstanbul’da cami yakması kötü gidişatın habercisidir. Sivas, Maraş ve Çorum katliamlarının acısı hala silinmemişken, yeni katliamlara davetiye çıkarılmasının sorumlusu, cami yakılmasına Müslümanların kafasının kesilmesine ses çıkarmayan AKP Hükümeti olacaktır.

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın aracılığınızla Başbakan Yardımcısı Beşir ATALAY tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. Saygılarımla

Hasan ÖREN
Manisa Milletvekili

El kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) isimli silahlı terör örgütünün yaptığı katliamlar gündemdeki yerini korumaya devam etmektedir. Örgütün yaptığı katliamlara ilişkin insanın kanını donduran görüntüler internet ortamında dolaşmaktadır. İslam adına Müslümanları katleden bir terör örgütünün yaptıkları kabul edilemez.
Kanlı terör örgütünün elinde hala 49 vatandaşımız rehin olarak tutulmaktadır. Hükümetin 49 vatandaşımızın serbest bırakılması için gerekli çabayı göstermediği iddia edilmektedir.
Türkiye’den bazı gençlerin bu Suriye’ye giderek terör örgütüne katıldığı belirtilmektedir. IŞİD örgütünün, “Türkiye’nin Terör Örgütleri Listesinden” çıkarılması ile gençlerin örgüte katılmaları teşvik edici hale gelmiştir. Son iki ayda Suriye’ye yasadışı yollardan geçmek isteyen 13 Türk vatandaşı sınırda yakalanarak ailelerine teslim edilmiştir. Türkiye, Interpol üzerinden gelen liste doğrultusunda, 670 kişiyi sınırda yakalayarak geldikleri ülkelere iade etmiştir.
Terör ve istihbarat ekiplerinin, Türkiye’den giderek IŞİD’e katılanlar için çalışma başlattığı bu kapsamda çocukları IŞİD saflarına katılan ailelere ulaşılarak, görüşmeler yaptığı ve şimdiye kadar 370 aileye ulaştığı haberleri, basında yer almıştır. Ailelerden alınan bilgiler doğrultusunda Türklerin Suriye’ye geçişlerinde yardımcı oldukları iddia edilen İstanbul merkezli 3 dernekle de ilgili çalışma başlatıldığı belirtilmektedir.
Ayrıca Türkiye’den Suriye’ye geçerek kanlı terör örgütü IŞİD saflarına katılan 3 vatandaşın çatışmalarda, 4’ünün ise yaralı olarak kaldırıldıkları hastanelerde yaşamlarını yitirdikleri haberlere yansımıştır.
Bunlara göre;
1- IŞİD terör örgütü saflarına katılan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sayısı ne kadardır?
2- Terör örgütüne destek veren ve eleman temin eden İstanbul merkezli 3 derneğin isimleri nedir, yönetim kurullarında kimler yer almaktadır?
3- Bu dernekler veya yöneticileri hakkında herhangi bir soruşturma ve terör örgütüne yardım ve yataklıktan dolayı bir dava açılmış mıdır?
4- Kanlı terör örgütüne Türkiye’den verilen desteğin kesilmesi için hangi tedbirleri aldınız?
5- El kaide bağlantılı IŞİD terör örgütü, Türkiye’nin terör örgütleri listesinden hangi gerekçelerde çıkarılmıştır? Bu kanlı terör örgütü tekrar listeye alınacak mıdır?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. en iyi rulet siteleri