DOLAR 18,8344 0.05%
EURO 20,3397 0.08%
ALTIN 1.128,830,05
BITCOIN 432840-1,80%
Manisa

KAPALI

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

MHP’den Salihli ve Sarıgöl’de Zafer Yürüyüşü

MHP’den Salihli ve Sarıgöl’de Zafer Yürüyüşü

ABONE OL
Nisan 7, 2014 18:42
MHP’den Salihli ve Sarıgöl’de Zafer Yürüyüşü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mazbatalarını alarak göreve başlayan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk’a tebrik ziyaretinde bulundu. Her iki ilçede yaşanan Milliyetçi Hareket Partisi’nin zafer coşkusu sokaklara sığmazken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’daki 5 yıldır esen değişim rüzgarının Salihli ve Sarıgöl’e de uzanacağının teminatını verdi. Başkan Ergün, “İnanmak başarmanın yarısıdır diyerek çıktığımız bu yolda, şükürler olsun ki sizler tarafından bir 5 yıla daha layık görüldük. Salihli’de Zeki Kayda, Sarıgöl’de Necati Selçuk kardeşimiz ile uyum içinde çalışarak, bu iki güzel ilçemize de değişimi yaşatacağız” dedi.

 

30 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından Milliyetçi Hareket Partisi’nin zafer kazandığı ilçe ziyaretlerine devam eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bu kez CHP’den MHP’ye geçen Salihli ve Sarıgöl ilçesini ziyaret etti. Başkan Ergün’e MHP Milletvekili Erkan Akçay, 23. Dönem Milletvekili Mustafa Enöz, 21. Dönem Milletvekili Hüseyin Akgül, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuççuoğlu da eşlik etti. İlk ziyaretini Salihli ilçesine gerçekleştiren Başkan Ergün, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ve partililer tarafından karşılandı. Şehzadeler Mehteri eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirilirken, Başkan Ergün ve Başkan Kayda yol boyunca Salihliler’i selamlayarak, karanfil dağıttı. Kaldırımları ve balkonları dolduran vatandaşlar da korteje alkışlarla eşlik ederek, Başkan Ergün ve Başkan Kayda’ya tezahürat ettiler. Salihli Belediye Hizmet Binası önünde tamamlanan kortej yürüyüşünün ardından belediye balkonundan coşkulu kalabalığa seslenildi. Salihlilier’în alkışları eşliğinde konuşmasına başlayan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, bugünün söz verdiklerini yapma günü olduğunu vurgulayarak, “Sayın Cengiz Ergün ile Manisa değişti, inşallah bundan sonra da Manisa Büyükşehir Belediyemiz ile el ele vererek Salihli’yi de değiştireceğiz. Bunu vatandaşımıza hep anlattık. Güven ve samimiyetimize inanarak bize kabul ettiler. Teşekkürler Salihli. Biz sizlerle birlikte olmanın gurunun yaşıyoruz” dedi.

Makam Kapısı Söküldü

Verdikleri sözleri bir bir yerine getireceklerini vurgulayan Başkan Kayda, “Eğer ‘bize bu yetkiyi verirseniz, makam kapısını sökeceğim’ demiştim. Sizlere verdiğim sözü makam kapısını sökerek yerine getiriyorum” dedi. Hazırladıkları projeleri ortak akıl ile hayata geçireceklerini vurgulayan Başkan Kayda “Biz birlikte çalışmaya geldik. Biz bundan önce ortak akıl ile yapılamayanları yapmaya geldik. Biz kavgaya değil, hizmete geldik” diye konuştu ve ardından makam kapısı balkondan Salihliler’e gösterildi.

Belediye İçinde Siyasete Yer Yok

Siyasi rozetini görevi devraldıktan sonra çıkardığını ve hizmet rozetini taktığını vurgulayan Başkan Kayda, “Şunu herkes iyi bilsin belediye içinde bundan sonra hiç kimse siyaset yapamayacak. Çünkü biz rozetlerimizi çıkardık. Bu Salihlimiz’e bir teminattır. Biz bu konuda çok kararlıyız. Zeki Kayda ve ekibini tanıyan nasıl şeffaf bir yönetim tarzını bugüne kadar benimsediğimi herkes görecek” dedi. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün söz aldı. Salihlililere, 30 Mart Yerel seçimlerinde Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya ve kendilerine gösterdikleri destekler için teşekkürlerini ifade eden Başkan Ergün, “Daha önceki konuşmalarımda da hep şunu söyledim; İnanmak başarmanın yarısıdır. Birlikten kuvvet doğar dedik. Çok şükür Rabbime, bu güzel birlikteliğimizi Zeki Başkanım ile taçlandırdık. Salihli’de ve büyükşehirde de şahsıma verilen desteklerden dolayı Salihlili hemşerilerimden Allah razı olsun”  dedi.

Hizmetlerimiz Bütün Manisa’yı Kapsayacak

Geride kalan 5 yıllık süre içerisinde Manisa merkezde hayata geçirdikleri projeleri önümüzdeki 5 yıl içerisinde Manisa’nın tüm il sınırında hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Ergün, ”Rabbimize şükürler olsun Manisalı hemşerilerimizin bizlere göstermiş olduğu teveccüh ile bir 5 sene Manisa Belediyesi’ni yönettikten sonra, Manisalılara bir 5 sene daha hizmet etmeyi nasip etti. Bu 5 senelik süre içerisinde Manisa’nın merkezinde nasıl hemşerilerimize güzel hizmetler kazandırdıysak, inşallah büyükşehrin bütçesiyle, çok daha büyük hizmetleri tüm Manisa’ya kazandıracağız” dedi.

Kazdıkları Kuyuya Kendileri Düştüler

Salihli’nin yerinin kendilerinde çok farklı olduğunu ifade eden Başkan Ergün, ”Salihli seçim sonuçlarına baktığımızda tüm ilçelerimiz içerisinde bize en fazla oyu veren ilçemizdir. Allah tüm Salihlili hemşerilerimizden razı olsun.  İkinci partiyle aramızda Salihli’de 14 bin oy fark var. O açıdan Salihli’nin yeri bizde çok farklı. Tabiî ki bütün ilçelerimize hizmeti en iyi şekilde göndermeye çalışacağız. Ancak bizi merkezde yapılan kara propagandalarla, yalanlarla ve iftiralarla yıpratmaya çalıştılarsa da kendi kazdıkları kuyuya düştüler. Geride kalan 5 yıllık süre içerisinde açık, şeffaf, hesap verebilir bir anlayışla Manisa’yı yönettik.  Allah nasip ederse yine aynı çizgide, aynı doğrultuda, bütün hemşerilerimizin karşısında olacağımızın sözünü veriyorum. İnşallah Zeki Başkanım ile beraber, Salihli’yi ayağa kaldırmak bizim boynumuzun borcudur” diye konuştu.

Hizmette Siyaset Ayrımı Yapmayacağız

Hizmette siyaset ayrımı yapmadan tüm Manisa’ya eşit hizmet götüreceklerini ifade eden Başkan Ergün,  “Bize oy vermiş ya da vermemiş bütün hemşerilerimizden Allah razı olsun. Biz hizmette ayrım yapmadan yine bütün hemşerilerimize ulaştırmanın gururuyla karşınızda olacağız.  Çalıştık, didindik. Allah’a çok şükür hem Zeki Başkanım, hem şahsım bu makama layık görüldük. İnşallah bu görevi sizler için en iyi şekilde çalışarak yerine getireceğiz” dedi. Konuşmaların ardından hatıra fotoğrafları çektirilirken, beyaz güvercinler uçuruldu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve beraberindekiler Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın makamına geçerek tebrikleri kabul ettiler. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği makam ziyaretinde onları kırmayan Başkan Ergün hatıra fotoğrafları çektirdi.

Sarıgöl’de de Zafer Yürüyüşü     

Salihli ziyaretinin ardından Sarıgöl’e geçen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilçe girişinde coşkulu kalabalık tarafından karşılandı. Sarıgöl Belediyesi’nin yeni MHP’li Belediye Başkanı Necati Selçuk’u tebrik eden Başkan Ergün, önce kent meydanında toplanan coşkulu kalabalığı selamlayarak Şehzadeler Mehteri’nin konserini dinledi. Ardından binlerce Sarıgöllü ile birlikte Kaymakamlık bahçesinde bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk anıtına çelenk sunan Başkan Ergün ve Başkan Selçuk, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kortej yürüyüşünü gerçekleştirdi. Şehzadeler Mehteri eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşünde Sarıgöllü halkı selamlayan Başkan Ergün ve Başkan Selçuk, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Sarıgöl Belediye Hizmet Binası’nda tamamlanan kortej yürüyüşünün sonrasında başkanlık makamına geçildi.

Eski Başkan Karcı’dan Yeni Başkan Selçuk’a Başarılar    

Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, başkanlık makamında gerçekleştirilen devir teslim töreninde öncelikle Ömer Karcı’ya bugüne kadar Sarıgöl’e yaptığı hizmetler dolayısıyla teşekkür ederek çiçek takdim etti. İki dönemdir Sarıgöl Belediye Başkanlığı yapan CHP’li Ömer Karcı da öncelikle Yerel Seçim çalışmalarını centilmence gerçekleştirdiği için yeni başkan Necati Selçuk’a teşekkür ederek, “Biz seçimleri demokrasinin bayramı olarak görüyoruz. Sarıgöl’de de bayram havasında geçti. 10 yıldır Sarıgöl’de görev yapan bir başkan olarak gururluyum. Bu anlamda sevgili kardeşime görevimi devretmekten gurur duyuyorum. Kendisi düzeyli ve iyi bir seçim çalışması yürütmüştür. Bu anlamda hem Necati Başkanımız’a hem de Cengiz Ergün Başkanımız’a teşekkürler ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk da şöyle konuştu, “Seçimleri demokrasi kuralları içinde, barışın ve kardeşliğin hakim olduğu havada tamamladık. Sarıgöllü hemşerilerimiz emaneti bizlere teslim etti. Ayrıca Ömer Başkanım’a bugün bizlerle olmasından ve gösterdiği nezaketten dolayı çok teşekkür ediyorum. Geçen seçimlerde de birlikteydik. İnşallah bundan sonraki süreçte de kendisiyle sürekli görüşeceğiz. İnşallah Sarıgölümüz’e 5 yıllık süre içerisinde güzel hizmetler yansıyacaktır” dedi. Devir teslim töreninin ardından Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Ömer Karcı’ya teşekkür ederek, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sarıgöllü Bize İnandı ve Güvendi

Devir teslim töreninin sonrasında Başkan Ergün ve Başkan Selçuk ile Manisa Milletvekili Erkan Akçay, belediye önünde toplanan coşkulu kalabalığa balkondan seslendi. Başkan Selçuk, “Önümüzdeki 5 yıl boyunca sizlere hizmet etmek bizlere nasip oldu. Yaradana şükürler olsun. Seçimlerden bir sonuç çıkardık. Bizler de bir haftalık süreçte ölçtük, tarttık. Sarıgöl bize inandı, güvendi. Bu yüzden siyasal tarihte bir rekora imza atıldı. Necati Selçuk ve ekip arkadaşlarımız olarak, seçim kaybetmenin ne olduğunu bilenler olarak, kimseyi kırmadan Sarıgöl’de nasıl bir yönetim olur onu göstereceğiz. Şımarıklık yapmadan bu güzel ilçemizde kazanan partinin nasıl davranış göstermesini ispatladık, inşallah bundan sonra da hizmetlerimizle göstereceğiz. Bugün aldığımız haberi de sizlerle paylaşmak istiyorum; büyükşehir belediye meclis üyesi sayısını 2+1 olarak biliyorduk, bugün 3+1 olarak gideceğimizi öğrendi. Çok şükür Sarıgölümüz Manisa’da güçlü bir şekilde temsil edilecek. Bundan sonraki süreçte tek hedefimiz değişimi hizmetlerimizle sağlamaktır” diye konuştu.

İnandık ve Başardık

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de coşkulu kalabalığın alkışları eşliğinde başladığı konuşmasında şunlara yer verdi, “Öncelikle sizlere teşekkür borcumuz var. 30 Mart Yerel Seçimleri’nde bizlere gösterdiğiniz teveccüh için teşekkür ediyorum. Bizler inanmak başarmanın yarısıdır, birlikten güç doğar dedik. Allah’a çok şükür çalıştık. Sizler de bizleri layık gördünüz. Manisa’da 5 yıldır yaptığımız güzel hizmetleri inşallah el ele Necati Başkanımla birlikte yapmaya devam edeceğiz. 2009’da nasip olmadı ama yılmadı. Sizlere bizzat ulaşarak çok büyük yol kat etti. Bizler buraya 3 kez geldiğimizde bunları gördük. Manisa’da 17 ilçe içerisinde şahsıma en büyük ilgiyi gösteren 4. il Sarıgöl’dür. Bundan sonra otoparkı, gençlik merkeziyle Sarıgöl’ü değiştireceğiz. Sarıgöl için elimizden geleni yapacağız. Her şeyden önce Yüce Rabbim utandırmasın. Elbette 10 yıldır bu makamda olan Değerli Ömer Karcı Başkanım ve ekibine tekrar teşekkür ediyorum. Seçim süresinde desteğini esirgemeyen kadın kollarımızın değerli üyelerine, Ülkü Ocakları’na, tüm Sarıgöllü ve Manisalı hemşerilerimden Allah razı olsun. Hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Allah’a emanet olun” MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay da Sarıgöllüler’e şu şekilde seslendi, “Necati Selçuk’a göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sarıgöl’ün anlamı bizde başkadır. Bugünkü devir teslim töreninin anlamından yola çıkarak şunu belirtmek isterim ki Sarıgöl demokrasinin en güzel örneğini göstermiştir. Bütün seçim kampanyaları Sarıgöllü hemşerilerimizin demokratik olgunluğu ve centilmenliği içerisinde geçmiştir. Bundan sonra da Cengiz Başkanımız ve Necati Başkanımız’ın uyum içerisinde Sarıgölümüz’e çok güzel hizmetler yapacaklarına inanıyorum. Sizler yeter ki onlara sahip çıkın. Bizler de Milliyetçi Hareket Partisi olarak, milletvekilleri olarak desteğimizi esirgemeyeceğiz. Allah yolunuzu açık etsin” Konuşmaların ardından dualar okunarak, kurban kesimi gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. en iyi rulet siteleri