DOLAR 18,8344 0.05%
EURO 20,3397 0.08%
ALTIN 1.128,830,05
BITCOIN 432840-1,80%
Manisa

KAPALI

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

Özgür Özel “Bukadar da olmaz”

Özgür Özel “Bukadar da olmaz”

ABONE OL
Şubat 27, 2014 09:48
Özgür Özel “Bukadar da olmaz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BU KADAR DA OLMAZ!
CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Özgür Özel Cengiz Ergün’ün Nurlupınar ziyaretinde kara propaganda yaptığını söyleyerek: “Bu kadar da olmaz!” dedi.
Değerli Basın Mensupları;
Bir gün önce Nurlupınar Mahallesine yaptığımız ziyaretin basına yansımasının hemen ardından Cengiz Ergün’ün de oraya giderek bir ziyarette bulunmuş ve burada mahalle muhtarını da baskı altına alarak, ziyaretimize ilişkin adeta kara propaganda yapmıştır. Komple yeşil alana çevirdiği Nurlupınar’da yaptığı imar planından dolayı kendisine karşı tepkileri tüm Manisa biliyorken, CHP’nin buraya gittiğinde gördüğü teveccühten rahatsız olan Ergün Nurlupınar’a bindirilmiş kıtalarla giderek, muhtarı da baskı altına alarak vatandaşlarımızı ve kamuoyunu yanıltma yolunu seçmiştir. Burada, muhtarın bizim ziyaretimizde Ergün hakkında “bir çivi bile çakmadı” dediğini iddia ederek, muhtarı açıklama yapmaya davet etmiştir. Oysa tüm basın mensupları bilmektedir ki, o geceki ziyaretimizin haberlerinin hiçbirinde muhtarın ağzından böyle bir cümle yazılmamıştır.
Sayın Muhtarın Ergün hakkında neler söylediğini tüm mahalleli bilmektedir ve üstelik kayıtları da mevcuttur. Ancak tarafımızdan bir muhtarı bir belediye başkanı ile karşı karşıya getirmemek adına basına o boyutu ile servis edilmemiştir. Ancak, Nurlupınar mahallesine Ergün tarafından yapılan ziyaretin Belediyenin basın birimi tarafından maksatlı ve yanıltıcı bir şekilde servis edilmesi üzerine, o geceye şahitlik edenlerden bu yanıltıcı haberlere ilişkin tarafıma onlarca tepki telefonu gelmiş ve böyle bir açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.
Gelin Yüzleşelim!
Değerli Basın Mensupları;
Cengiz Ergün dilerse muhtarın ve ikimizin de olduğu bir ortamda yüzleşilebilir. Muhtarın Hüseyin Erkenci’ye ve tarafıma “adam gibi adam” ifadeleri, kimseye ulaşamadığını ancak bizlere ulaştığını söylediği sözleri kayıtlardadır. Kendisi bunu söylediğini inkar etmemektedir hatta bu ifadeleri belediye tarafından servis edilen kayıtta dahi mevcuttur. Ancak Belediye basın bürosu eliyle yapılan maksatlı karalama sürerse her düzlemde, gerekirse Nurlupınar halkı önünde yüzleşmek dahil Cengiz Ergün’ü çağırır ve tüm ifadeleri halkımızın huzurunda açıklarım.
Seçimdeki hiçbir yasağı dinlemeyen, belediyenin resmi araçlarını propagandasında kullanan, yasak olduğu halde promosyon kullanan, bütün belediye imkanlarını adeta kendi kampanyasına seferber eden, “torunumun torunu yese bile ihtiyacım olmayacak kadar çok param var” diyen kişi şimdi de Belediye Basın bürosunu iftira ve karalama siyaseti için kullanmaktadır.
Eğer cesareti varsa gerçekleri saptırarak birtakım insanları kullanmak yerine televizyonda ya da Akademik Odalar Birliği ya da diğer kuruluşların yapacağı bir davette 3 Belediye Başkan Adayı bir araya gelir, tüm gerçekleri konuşuruz. Ama biliyoruz ki, Cengiz Ergün’ün buna cesareti yoktur. Çünkü şu anda üçüncülüğe gerilediği bu yarışta kendisinin giderek gerilere düşmesinden dolayı ne yapacağını bilemez hale gelmiştir.
Bilinmelidir ki; kampanyayı hiç istemediğimiz bir noktaya taşımak ve kendisini insan içine çıkamaz bir duruma getirmek Manisa’nın bu seçimlerinde istediğimiz bir durum değildir. Ama bu haksız, hadsiz ve hudutsuz saldırıları ve Belediyenin resmi bürosu kanalıyla yaptığı manipülasyonları devam ederse, basın önünde yalanlar ve karalamalar ile varolmaya çalışırsa, bugüne kadar kendisi hakkında söylemediğimiz, kullanmadığımız ama kendisinin çoktan hak ettiği konuları da konuşmaya başlarız.
Bu nedenle, kendisini bu seçim yarışında doğruluktan ve dürüstlükten ayrılmamaya ve centilmence bir yarışa davet ediyor, konuyu basın mensuplarımızın ve halkımızın takdirlerine sunuyorum.
Saygılarımla,
Özgür Özel
CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı
Manisa Milletvekili

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. en iyi rulet siteleri