Son Dakika
30 Eylül 2019 Pazartesi

EL ELE VERİP ENGELLERİ AŞIYORLAR

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından belirlenen pilot okullarda uygulanmak üzere hazırlanan ‘El ele engelsizlik’ projesi kapsamında projenin paydaş kurumu olan Yunusemre Belediyesi’nin desteğiyle Öğretmen Şükran Bilginer Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. ve 2. kademede eğitim gören öğrenciler ve öğretmenlerle aperatif günü etkinliğini gerçekleştirildi.
2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından belirlenen pilot okullarda uygulanmak üzere hazırlanan ‘El ele engelsizlik’ projesi kapsamında projenin paydaş kurumu olan Yunusemre Belediyesi’nin desteği ve Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel’in de katılımıyla, Yunusemre Öğretmen Şükran Bilginer Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. ve 2. kademede eğitim gören öğrenciler ve öğretmenlerle Yunuspark’ta ‘Otizm Farkındalık Günü’ kapsamında aperatif günü etkinliğini gerçekleştirdi. Gönüllerince bir gün geçiren özel çocuklar aileleri ve öğretmenleriyle birlikte sosyalleşmenin keyfini yaşadı.
‘El ele engelsizlik’ Projesi ile sosyal kaynaştırma ve akran öğrenmesi yöntemleriyle özel çocukların sosyal ve duygusal gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor. Eğitimciler, veliler ve öğrenciler arasında ‘engellilik’ ve ‘sosyal kaynaştırma yoluyla engellerin üstesinden gelme’ konusunda farkındalık oluşturulması, birlikte öğrenme ve başarma yoluyla öğrencilerde sosyal sorumluluk duygularının arttırılması da projenin amaçları arasında yer alıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: