Son Dakika
07 Temmuz 2020 Salı

Usta Tiyatro Sanatçılarından Başkan Ergün’e Övgü

216 görüntüleme, 07 Ekim 2017 Cumartesi
Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında “Sevgilime Göz Kulak Ol” adlı tiyatro oyunu Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Manisa Şubesi yararına sahne aldı. Manisalıların beğeniyle takip ettiği oyunun sonunda usta tiyatro sanatçıları, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla kamu yararına çalışan derneklere tiyatro oyunuyla destek sağlanması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den övgüyle bahsetti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Ekim ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçıların sahne aldığı “Sevgilime Göz Kulak Ol” adlı tiyatro oyunu Manisa’da perde açtı. Kültür Merkezi Lale Salonu’nda sahnelenen oyunu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Burak Aslay ve Şehnaz Başaran, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Daire Başkanları ile çok sayıda tiyatro sever ilgiyle takip etti.

Manisa kahkahaya doydu

Komedinin hareketli bir türü olan “fars”ın yaratıcısı ve usta kalemi Georges Feydau tarafından kaleme alınan oyun 1900’lerin başında, güzel, çapkın, neşeli Amelie’nin ve hayranlarının öyküsünü anlatıyor. Haldun Dormen’in yönettiği Aydan Şener, İsmail Düvenci, Ferdi Akarnur gibi birçok usta ismin sahne aldığı oyun izleyiciler tarafından büyük beğeni aldı.

Sanatçıları tebrik etti

Oyunun sonunda sahneye davet edilen Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu ve Kültür Dairesi Başkanı Ergun Aksoy, usta oyuncuları performansından dolayı tebrik ederek, çiçek ve Manisa’ya özgü ürünlerin yer aldığı çantayı takdim etti.

Başkan Ergün’e Teşekkür Etti

Oyunun sonunda sahneye davet edilen Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Manisa Şubesi Başkanı Canan Balatlı, düzenlenen tiyatro oyunun gelirinin derneklerine bağışlanması nedeniyle memnuniyetini paylaşarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Türkiye’de başka bir örneği yok

Manisa’da olmaktan duydukları mutluluğu dile getiren usta oyuncular Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışıyla tiyatro gelirlerinin kamu yararına çalışan derneklere bağışlanması nedeniyle de memnuniyetlerini paylaştı.  Ünlü tiyatro sanatçısı Ferdi Akarnur, Türkiye’de bunun bir örneğinin de olmadığının altını çizerek, ”Hakikatten mükemmel bir şey. Manisa ayakta alkışlanacak bir yer. Her ay bir tiyatro oyunu sahne alıyor. Türkiye’de hiçbir belediye bunu yapmıyor. Kutluyoruz, destekliyoruz. Belediye başkanımıza selamlarımızı iletiyoruz.  Şehircilik olarak da Manisa eskiye göre daha farklı. Manisa’nın eski halini de biliyorum. Ona göre müthiş bir gelişme var. İyi bir başkanınınız var, bence kaybetmeyin” ifadelerinde bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz