DOLAR 18,8344 0.05%
EURO 20,3397 0.08%
ALTIN 1.128,830,05
BITCOIN 432840-1,80%
Manisa

KAPALI

06:38

İMSAK'A KALAN SÜRE

Elmalı eleştirilere yanıt verdi

Elmalı eleştirilere yanıt verdi

ABONE OL
Ekim 23, 2015 08:10
Elmalı eleştirilere yanıt verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Manisa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Orhan Haşim Elmalı, son günlerde spor tesislerinin kullanımı ve farklı spor branşlarına destek verilmediği noktasında kurumlarını hedef alan söylemlere yanıt verdi. Elmalı, “Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Temsilciliğimiz ile işbirliği içinde şehrimiz takımlarına başta malzeme ve ulaşım desteği olmak üzere birçok konuda yardımcı olunmaktadır. Gerek yapılan yardımlar gerekse tesisleşme konusunda attığımız adımlar sadece şehrimiz tarafından değil ülkemiz spor camiası tarafından da takdirle karşılanmaktadır” dedi.

Son günlerde Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü hedef alan asılsız haberler üzerine Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Orhan Haşim Elmalı bir açıklama yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yıllarca sporun içerisinde bulunduğunu ve amatör camianın içerisinden çıkarak Manisaspor başkanlığı döneminde kulübün tarihi başarılar elde etmesine vesile olduğunu hatırlatan Elmalı, “Bu doğrultuda Belediye Başkanımızın ve Belediyemizin spora bakışı ve desteği kamuoyu tarafından bilinen bir gerçektir. Birçok spor branşına ve spor kulüplerine verilen destek bütçemizin elverdiği ölçüde devam etmektedir. Gerek yapılan yardımlar gerekse tesisleşme konusunda attığımız adımlar sadece şehrimiz tarafından değil ülkemiz spor camiası tarafından da takdirle karşılanmaktadır. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Temsilciliğimiz ile işbirliği içinde şehrimiz takımlarına başta malzeme ve ulaşım desteği olmak üzere bir çok konuda yardımcı olunmaktadır” dedi.

Yapılan Eleştiriler Kabul Edilemez

Özellikle son günlerde Sanayi Spor Kulübü üzerinden yapılmaya çalışılan spekülatif açıklamaların kabul edilemez olduğunu belirten Elmalı, “Biz medya üzerinden yapılmaya çalışılan açıklamaları ve suçlamaları ise objektif bulmuyor ve kesinlikle kabul etmiyoruz. Şehrimizde aktif halde 98 futbol takımı mevcut iken bir tek takıma bir saha tahsis edilebilmesi de doğru bir yaklaşım değildir” diye konuştu.

Spor Kulüplerimizin Sıkıntılarını Biliyoruz

Spor kulüplerimizin çektiği maddi, manevi sıkıntıları iyi bildiklerini dile getiren Elmalı, “Kulüplerimizin yüklerinin büyük bir kısmının yöneticiler tarafından karşılandığı da malumumuzdur. Kulüplerin kendileri için gelir kaynağı oluşturma çalışması da gayet olağandır. Fakat Manisa’mızda faaliyet gösteren 98 futbol kulübünün olduğu düşünüldüğünde kısıtlı olan tesislerimizden bir tanesinin sadece bir amatör kulübe tahsisi adil bir yaklaşım görülmemektedir” dedi.

Horozköyspor’a Önemli Destek

Kulüplere verdikleri desteklerle ilgili örnekler veren Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Orhan Haşim Elmalı, “Bu sene kısıtlı imkânlara rağmen elde ettiği başarılarla bizleri gururlandıran ve Bölgesel Amatör Lige çıkan Horozköy Spor’un malzeme, konaklama ve ulaşım desteği de tarafımızca karşılanmaktadır. Bu çerçevede Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin spora destek vermediği şeklinde kamuoyu oluşturulması, maksatlı haberler yapılması, kurumumuzu hedef alan söylemlerde bulunulması asla kabul edilemez” şeklinde konuştu.

Tesislerden Çok Sayıda Kulüp Faydalanıyor

Gündeme gelen sanayi sitesi içerisinde ki spor tesislerinden Sanayi Spor başta olmak üzere çok sayıda kulübün faydalandığını hatırlatan Elmalı, “Küçük Sanayi Sitesi içinde yer alan Spor tesisinin Sanayi Spor ile birlikte diğer takımlarımızın antrenman yapmaları için kullanıma açılmasının daha uygun olacağı düşünülmüştür. Sanayi Spor ise çalışmalarını bu sahada yapmakta olup, tesis içinde bir oda da Sanayi Spor’un kullanımına verilmiştir. Adı geçen sahanın bütün işletme giderleri de Belediyemiz tarafından karşılanmaktadır. Mevcut tesislerimizden, Sanayi Spor ile birlikte, Murat Germen Spor Kulübü, Mütevelli Spor Kulübü, Manisa Master takımları, 1975 Malta Spor, ve Spor Lisemiz aktif olarak yararlanmaktadır” dedi.

ASKF ve Kulüplerimiz İyi Niyetimizin Farkında

Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak sportif alanda birçok branşın desteklendiğini ve tesisleşme konusunda örnek çalışmalar yapıldığını dile getiren Elmalı, “Kurumumuz bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de imkânlar doğrultusunda spora ve sporcuya olan desteğini sürdürmeye devam edecektir. Belediyemizin mesnetsiz eleştirilerle suçlanması kabul edilebilir değildir. Bu konuda gerek sürekli işbirliği içinde olduğumuz Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Temsilciliği ve Amatör Spor Kulüplerimiz Belediyemizin yaptıklarının ve iyi niyetinin farkındadır” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. en iyi rulet siteleri