Son Dakika
03 Haziran 2020 Çarşamba

Uzungöl’de bayram için hazırlık

Uzungöl'de bayram için hazırlık

Uzungöl’de altyapı çalışmaları, özellikle bölge girişlerinde otel ve tesislerde olumsuz olarak yer alırken, turistik tesis işletmecileri ise 9 günlük tatil tatillerinde en kısa sürede yapılacak altyapı çalışmalarını tamamlamak ve yeni turizm sezonuna hazırlık yapmak istediler. .

Uzungöl Turizm Derneği Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz konusunda konuşan Uzungöl’ın şu anda yeni sezona hazır olmadığını söyledi. Akyüz dedilen Yeni sezona hazır değiliz. Ana arterdeki çalışma nedeniyle, yollarımızda küçük çamurlu alanlar var. Mevsime kadar tutulacakları söylenir. Uzungöl’de soğuk ve yağmur zaman zaman aksamalara neden oldu. Yeni seçilen Trabzon Belediye Başkanı’nın bu konuda ciddi çalışmaları var. Turizm sezonunda büyümelerini bekliyoruz. Turizm

“Devletin Uzungöl’e yeterli katkısı yok”

Devlet Uzungöl turizmi Akyüz’ü kayıt altına almak için yeterince katkıda bulunmuyor, devlet burada yeterince katkıda bulunmuyor. Devlet bize yardım etmiyor. Uzungöl’de sadece Uzugöllüler değil, bu Türkiye’nin Doğu Karadeniz bölgesi için endişe konusudur. Turizm, baca fabrikamız olup ekonomimizi canlı tutan en büyük güçtür. Uzungöl bunun için bir kesim. Devletimizin Uzungöl’e ciddi katkısını bekliyoruz. Şimdi burası berbat, ortadan kaybolmak zorundalar. Umarız bunu sezona girmeden bayan yaparlar. Yaz aylarında ortalama 23 bin araca girildiğini, 100 bine yakın kişinin bu durumda kaldığını düşünüyorum, bu da turizme ciddi hasar getireceğini söyledi.

“Hafta sonları ziyaretçi sayısı 5-10 bin arasında değişiyor”

Uzungöl’de turizm sezonu henüz açılmamış olmasına rağmen, hafta sonları bölgeye gelen turist sayısı 5-10 bin arasında değişiyor. Akyüz, asına Turistler Uzungöl’e gelmediğinde tüm Trabzon ve tüm ilçelerin ciddi sorunları olduğunu belirtti. Uzungöl’ün her tarafı ekonomik olarak çöküyor. Bugünlerde Uzungöl’e gelenlerin sayısı 4-5 bin, bazen de 10 bin. Hafta içi 2-3 bin kişinin Haftaya Geleceğini söyledi.

Öte yandan, Uzugöl’e gelen ziyaretçiler, havanın çok soğuk olmasına rağmen, yine de gidilecek bir yer olmasına rağmen Uzugöl’ü görmekten memnun olduklarını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: