Son Dakika
02 Haziran 2020 Salı

Tarihi Binaya Görkemli Restorasyon

141 görüntüleme, 16 Ağustos 2017 Çarşamba
MANİSA Büyükşehir Belediyesi tarafından Turgutlu Belediyesi eski hizmet binasında başlatılan restorasyon çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Çalışmaları inceleyen Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, kısa süre sonra mekanın Turgutlu’nun uğrak mekanlarından biri olacağını söyledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, Turgutlu Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kutar ile birlikte ile birlikte restorasyon çalışmaları tamamlanan ve iç dizaynıyla peyzaj çalışmalarının devam ettiği Eski Belediye binasında incelemelerde bulundu.
“Turgutlu’nun En Uğrak Mekanı Olacak”
Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte eski Belediye binasının Turgutlu’nun en uğrak mekanlarından biri olacağını söyleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ise “Sadece binanın içinde çalışma yapmıyoruz. Çevresinde de bir çalışma yapacağız. Detaylandırmadan sonra hangi amaçla kullanacağımıza karar verdikten sonra bir çalışma ortaya çıkacak. Yapılan çalışmanın uzun sürmesinin sebebi her aşamanın Anıtlar Kurulu’nun onayından geçmesinden kaynaklanıyor. Sonuna geldik, yakında Turgutlulu hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Turgutlu’muza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
Turgutlu’nun Göz Bebeği
Turgutlu’nun göz bebeği olan bir binadaki çalışmaların artık sonuna gelindiğini belirten Belediye Başkanı Turgay Şirin “Eski Belediye binamız bizim için çok merkezi bir nokta ve Turgutlu’nun göz bebeği bir alan. Buradaki çalışmalarda sona geldik. Restorasyon işleri bilindiği üzere zaman alıyor. Burada tabiri caizde iğneyle kuyu kazdık. Fazla bir işimiz kalmadı, bittiğinde burada hem görsel anlamda hem kullanım noktasında da çok güzel bir eser ortaya çıkmış olacak. Bu çalışmalar için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve Büyükşehirde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: