Son Dakika
02 Haziran 2020 Salı

“Ekonomik istikrarı sağlayacağız”

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, bütçe birliği ilkesi çerçevesinde, “Varlık Fonu”nu kaldırarak, bütçe dışı fonları denetim ve disiplin altına alacaklarını belirtti. Eryılmaz, “Ekonomik gelişmenin, sadece toplumun belirli kesimlerini veya coğrafi bölgeleri değil toplumun tamamını kapsaması için özel çaba sarf edecek ve politikalarımızı bu yönde şekillendireceğiz.” Dedi.
İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, seçim çalışmalarını Şehzadeler ilçesinde sürdürdü. Vatandaşlarla bir araya gelen Eryılmaz, seçmenlere İYİ Parti projelerini aktardı. Ekonomide uzman ve deneyimli kadrolarla, orta vadede fert başı geliri 16.000 $’a, GSYH’yı da 1.4 Trilyon $’a çıkaracaklarının sözünü veren Eryılmaz, “Ülkemiz ekonomisi, uçurumun kenarına gelmiş bir otobüse, milletimiz de, o otobüsün içinde korkuyla bekleşen yolculara benzemektedir. Ekonominin direksiyonunda ise, yorgun bir şoför var. O direksiyonu, o şoförün elinden alacak, milletimizi güvenli bir yolculukla, varmak istedikleri yere götürecek bir önlemler paketiyle geliyoruz.” diye konuştu.

“KALKINMA HAMLESİ YERELDEN BAŞLAYACAK”
Eryılmaz, ekonomi programlarını 3 temel eksen üzerinde konumlandırıldığını ifade ederek, “Makroekonomik istikrar, ekonomik coğrafya ve hızlandırıcı sektörler. Makroekonomik istikrar programımız ile kontrolden çıkmış durumdaki enflasyon, döviz kuru ve faizleri kontrol altına alacağız. Bu sayede, özel sektörün önünü görebilmesini sağlayacağız. Ekonomik coğrafya yaklaşımımızla, kalkınma paradigmasını değiştireceğiz. Merkez-yerel ilişkisini güçlendirerek, yerel-ulusal-küresel olarak yeniden düzenleyeceğiz. Kalkınma hamlemizi yerelden başlatacağız. Her ilimizin, Denizli’nin olduğu gibi Hakkari’nin de, önce Türkiye ekonomisine, ardından, dünya ekonomisine eklemlenmesi için, gerekli politikaları uygulayacağız.” diye konuştu.

“ENFLASYONLARLA MÜCADELE KARARLI BİR ŞEKİLDE SÜRECEK”
Eryılmaz, son olarak şöyle konuştu: “Dengeli ve sürdürülebilir büyümeye engel olabilecek, diğer bir alan olan kamu maliyesini “Mali kural” yaklaşımı çerçevesinde, disiplin altında tutacağız. Bütçe birliği ilkesi çerçevesinde, “Varlık Fonu”nu kaldırıyoruz. Bütçe dışı fonları denetim ve disiplin altına alacağız. Ekonomik gelişmenin, sadece toplumun belirli kesimlerini veya coğrafi bölgeleri değil toplumun tamamını kapsaması için özel çaba sarf edecek ve politikalarımızı bu yönde şekillendireceğiz. Başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu olmak üzere kalkınmada sorun yaşayan bölgelerde, ekonomik kalkınmayı destekleme, kronik işsizlik sorununu çözmeyi önceleyen, ekosistem etkisi oluşturacak, büyük ölçekli, üretim odaklı kamu-özel işbirliği projelerini teşvik edeceğiz. Enflasyonla kararlı bir şekilde mücadele edeceğiz. Merkez Bankası’nın, siyasi baskılardan etkilenmeden, temel amacı olan fiyat istikrarına odaklanabilmesi için, para politikası konusundaki yöntem ve araç bağımsızlığını, daha güçlü şekilde yeniden tesis edeceğiz. Yediğimiz ekmeğin, soluduğumuz havanın, içtiğimiz suyun değerini yeniden doğada bulacağız. Ağzı olup dili olmayan hayvanlarımızı, kendini koruyamayan ağaçlarımızı korumayı, öncelik haline getiriyoruz. Tüm yatırımlarda, doğayı koruma önceliğini arayacağız. Ağaçların da, denizlerin de sözcüsü biz olacağız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: