Son Dakika
25 Kasım 2020 Çarşamba

SGK Ödemeleri İçin Zaman Kaybetmeyin

Artık hemen her türlü ödemeyi internetten online olarak yapmak çok daha konforlu oluyor. Sıra beklemeden ve zaman kaybetmeden, evinizin ve ofisinizin konforunda ödemelerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bunlara SGK ödemeleri de dahil! Bundan böyle SGK prim borcunuzu da internetten ödeyerek bu konforu siz de hayatınıza kazandırabilirsiniz. Hatta otomatik ödeme talimatı vermeniz de mümkün!

Bu noktada çok sayıda kişinin tercihi Kuveyttürk Bankası internet şubesi oluyor. Çünkü son derece kolay kullanılan bir menü hazırlanmış ve dolayısıyla bankaların internet şubelerini kullanma konusunda deneyimli olmayanlar bile aklınıza gelebilecek tüm ödemeleri bu şubeden kolaylıkla yapabiliyor. Aynı zamanda SGK prim borcu ödemesi için otomatik ödeme talimatı verilmesi de mümkün oluyor. Peki, Kuveyttürk Bankası internet şubesinden SGK prim ödemeleri nasıl yapılıyor?

İnternetten SGK Prim Borcu Nasıl Ödenir?

Kuveyttürk mobil şube ya da internet şubesine giriş yaptıktan sonra “ödemeler” menüsüne tıklayın. Ardından “SGK” menüsüne tıklayarak borç tipi seçeneklerini gözden geçirin. Borç tipini de seçmenizin ardından mobil şubeden giriş yaptıysanız “beyan ile öde”, internet şubesinden giriş yaptıysanız “beyan ile tahsilat” seçeneğine tıklayın. Sadece bu seçimleri yapmanız ödeme sayfasına ulaşmanız için yeterli oluyor ve saniyeler içerisinde SK prim borcu ödemenizi yapabiliyorsunuz.

Ancak size çok daha kolay olan bir yöntemden de söz etmek istiyoruz. Kuveyttürk Bankası hesabı açarsanız otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Bu sayede her ay SGK prim ödemelerine de zaman ayırmak zorunda kalmayacaksınız. 4a SSK cari dönem ve 4b bağ-kur cari dönem ödemelerinizin hızlı ve kolay bir şekilde yapılması için bankanın internet şubesi üzerinden de otomatik ödeme talimatı verebileceğinizi belirtelim. Bu sayede her ay ödemelerinizi takip etme sıkıntısından da kendinizi kurtarmış olacaksınız.

Fatura ödemeleri de bankanın internet şubesinden yapılabiliyor. Bir anlama ödeme yapmak için zamanınızı boşa harcamanıza gerek kalmıyor. Artık internetin sunduğu kolaylıklardan siz de daha fazla faydalanabilirsiniz. Ödeme yapmanın en kolay yollarını keşfetmeniz çok uzun sürmeyecek. Hatta faturalar için de otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz bilgisini de sizlere aktaralım.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: