Son Dakika
25 Kasım 2020 Çarşamba

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Sağlık sigortası hakkında çok sayıda kişi bilgi sahibidir. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortası maalesef halen çok iyi bilinmeyen sigorta ürünlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Oysa SGK tarafından karşılanmayan ve teminat limitlerini aşan tedavi masrafları tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanabiliyor.  Bir anlamda bütçeyi zorlamayan tedavi masrafları ortaya çıktığında devreye hemen bu sigorta ürününün girdiğini söyleyebiliriz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının devreye girmesi için sağlık hizmeti aldığınız kuruluşun SGK anlaşmalı olması gerekiyor. SGK ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşları arasından dilediğinizi tercih ederek yatarak tedavi ya da ayakta tedavi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu arada tamamlayıcı sağlık sigortası 2 farklı seçenek halinde sunuluyor.

  • Yatarak tedavi
  • Yatarak tedavi ve ayakta tedavi

Çok sayıda kişinin tercihini ikinci seçenekten yana kullandığını da belirtelim. Çünkü sadece yatarak tedavi masrafları değil ayakta tedavi masrafları da çok ciddi rakamlara ulaşabiliyor. Küçük bir fark eşliğinde hem yatarak hem de ayakta tedavi masraflarının tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanması mümkün olabiliyor. Bununla birlikte sigortanın teminat kapsamının ihtiyaçlara göre belirlenebildiğini de belirtmek gerekir.

Modüler bir yapıya sahip olan tamamlayıcı sağlık sigortasının tüm kapsamının ihtiyaçlara yönelik olarak özelleştirilebilir olması da bu sigorta ürününün gün geçtikçe daha fazla sayıda kişi tarafından ilgi görmesini beraberinde getiriyor. Sağlığına yatırım yapmak isteyenler tercihini bu özel sigorta ürününden yana kullanıyor. Bu arada tamamlayıcı sağlık sigortasını öğrenmek için Generali Sigorta internet sitesine tıklanabilir. Bu internet sitesi üzerinden sigortanın merak ettiğiniz tüm detaylarını öğrenebilir ve aynı zamanda teminatları da son derece ayrıntılı bir şekilde gözden geçirebilirsiniz.

Generali Sigorta tarafından sunulan tamamlayıcı sağlık sigortasının ihtiyaçlara göre şekillendirilebilir olması da asla göz ardı edilmemesi gereken detaylardan biridir. Bu arada generali sigorta 12 taksit ödeme yapma imkanı sunuyor. Bir anlamda bütçe endişesi yaşamaya gerek kalmıyor da diyebiliriz. Tamamlayıcı sağlık sigortasına sıcak bakanlar ve bu sigortanın sağladığı faydalardan istifade etmek isteyenler bütçe noktasında sıkıntı yaşamadan gönül rahatlığı ile tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabiliyor. Daha detaylı bilgi almak isterseniz firmanın internet sitesine tıklayabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: